Stats are input by coaches into MaxPreps. Coaches should input stats/upload meet results into MaxPreps.com.

50 Free

Rank Name Time
1 Evan VanBrocklin
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:21.18
2 Sam Carlson
Davis (Kaysville, UT)
Davis @ Weber (Ben Lomond pool)
00:21.62
3 Cameron Barney
Westlake (Saratoga Springs, UT)
Region 4 Championships
00:21.72
4 Angel Nunez-lanza
Hunter (West Valley City, UT)
Region 2 Championship
00:21.81
5 Hyatt Iverson
Desert Hills (St. George, UT)
Greg Fernley Invitational
00:21.84
6 Joseph Goldhardt
Herriman (West Herriman, UT)
00:21.86
7 Jake Moes
Herriman (West Herriman, UT)
00:21.94
8 Jack Saber
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:21.98
9 Trevor Arnes
Layton (UT)
Region 1 Championships 2021
00:21.98
10 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
00:22.06

100 Back

Rank Name Time
1 Jacob Ricci
Cottonwood (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:51.99
2 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
00:52.87
3 Kanyon Page
Syracuse (UT)
Region 1 Championships 2021
00:53.14
4 Maxston Cannon
Canyon View (Cedar City, UT)
Region 9 Championships
00:53.14
5 Ethan Brown
Westlake (Saratoga Springs, UT)
Region 4 Championships
00:53.58
6 Josue Quispe
Jordan (Sandy, UT)
Region III Championships
00:53.60
7 Angel Nunez-lanza
Hunter (West Valley City, UT)
Region 2 Championship
00:53.80
8 Gauge Tobiasson
Mountain View (Orem, UT)
Region VII Championship
00:53.89
9 Gavin Aina
Brighton (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:53.92
10 Kaleb Feland
Spanish Fork (UT)
Region VIII Championships
00:53.95

100 Breast

Rank Name Time
1 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
Region III Championships
00:56.34
2 Jack Saber
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:57.35
3 Maxston Cannon
Canyon View (Cedar City, UT)
Dec 17th Meet - CVHS CCHS DIXE SCHS
00:57.68
4 Jayden Hicken
Wasatch (Heber City, UT)
Region VIII Championships
00:58.23
5 Bridger Sink
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:58.38
6 Max Barnett
Snow Canyon (St. George, UT)
Greg Fernley Invitational
00:58.56
7 Sohnnie Wesemann
Cyprus (Magna, UT)
Region 2 Championship
00:58.78
8 Tallin Kunz
Payson (UT)
Region VIII Championships
00:59.56
9 Buddy Yanelli
Judge Memorial (Salt Lake City, UT)
Region 13
00:59.67
10 Trent Oldham
Jordan (Sandy, UT)
01:00.07

100 Fly

Rank Name Time
1 Evan VanBrocklin
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:50.55
2 Karson Spencer
Corner Canyon (Draper, UT)
Region 4 Championships
00:52.09
3 Maxston Cannon
Canyon View (Cedar City, UT)
Dec 17th Meet - CVHS CCHS DIXE SCHS
00:53.06
4 Grant Gibbs
Snow Canyon (St. George, UT)
00:53.36
5 Josue Quispe
Jordan (Sandy, UT)
00:53.72
6 Trevor Arnes
Layton (UT)
Region 1 Championships 2021
00:53.72
7 Cameron Barney
Westlake (Saratoga Springs, UT)
Region 4 Championships
00:53.73
8 Lukas Keele
Skyline (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:53.87
9 JACKSON BRYSON
Park City (UT)
Region VIII Championships
00:54.00
10 Eric Chamberlain
Viewmont (Bountiful, UT)
Region 5 Championships
00:54.01

100 Free

Rank Name Time
1 Landry Hill
Pleasant Grove (UT)
Region 4 Championships
00:46.93
2 Jacob Ricci
Cottonwood (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:47.28
3 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
00:47.43
4 Trevan Staker
Provo (UT)
Alta Provo Timpview
00:47.59
5 Grant Gibbs
Snow Canyon (St. George, UT)
Region 9 Championships
00:48.06
6 Anthony Caliendo
Ridgeline (Millville, UT)
Region 11 championship
00:48.48
7 Ethan Astle
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:48.67
8 Hyatt Iverson
Desert Hills (St. George, UT)
Greg Fernley Invitational
00:48.68
9 Ben Landheim
Davis (Kaysville, UT)
Region 1 Championships 2021
00:48.77
10 Sebi McFarland
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship
00:48.84

200 Free

Rank Name Time
1 Daniel Detjen
Brighton (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:42.52
2 Landry Hill
Pleasant Grove (UT)
Region 4 Championships
01:43.76
3 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
01:44.43
4 Trevan Staker
Provo (UT)
Region VIII Championships
01:45.07
5 Grant Gibbs
Snow Canyon (St. George, UT)
Greg Fernley Invitational
01:45.66
6 Yan Dvoretskiy
West (Salt Lake City, UT)
Region III Championships
01:46.36
7 Easton Smith
Riverton (UT)
Region III Championships
01:47.27
8 Tallin Kunz
Payson (UT)
Region VIII Championships
01:47.30
9 Logan Browne
Highland (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:47.55
10 Maxston Cannon
Canyon View (Cedar City, UT)
Dec 10th - CVHS CCHS DIXIE SCHS Meet
01:47.68

500 Free

Rank Name Time
1 Daniel Detjen
Brighton (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
04:40.49
2 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
WX BOUNTIFUL AFHS BINGHAM
04:41.48
3 Matthew Quackenbush
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
04:47.30
4 Ian Conner
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
04:48.52
5 Yan Dvoretskiy
West (Salt Lake City, UT)
Region III Championships
04:49.99
6 Alijah Whitney
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship
04:51.29
7 Nico Morton
Judge Memorial (Salt Lake City, UT)
Region 13
04:53.39
8 Evan VanBrocklin
Olympus (Salt Lake City, UT)
04:53.45
9 Alexander Schwartz
Park City (UT)
Region VIII Championships
04:54.95
10 Scott Buker
American Fork (UT)
Region 4 Championships
04:55.48

200 Medley

Rank Name Time
1 Tanner Nelson
Bingham (South Jordan, UT)
Region III Championships
01:51.55
2 Max Barnett
Snow Canyon (St. George, UT)
Greg Fernley Invitational
01:54.79
3 Maxston Cannon
Canyon View (Cedar City, UT)
Region 9 Championships
01:55.17
4 Evan VanBrocklin
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:55.71
5 Nico Morton
Judge Memorial (Salt Lake City, UT)
Region 13
01:57.95
6 Lukas Keele
Skyline (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:58.37
7 Daxton Green
Snow Canyon (St. George, UT)
2021 JAN 22 Senior Meet
01:58.70
8 Ian Conner
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:58.72
9 Charlie Simmons
Brighton (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:59.31
10 Kaleb Feland
Spanish Fork (UT)
Region VIII Championships
01:59.40

200 Medley Relay

Rank Name Time
1
Olympus (Salt Lake City, UT)
Ian Conner, Bridger Sink, Matthew Quackenbush, Jack Saber
Region 6 Championships
01:37.77
2
Westlake (Saratoga Springs, UT)
Ethan Brown, Nicholas Anderson, Brandyn Blackwood, Cameron Barney
Region 4 Championships
01:38.46
3
Cottonwood (Salt Lake City, UT)
Jacob Ricci, Aidan Salisbury, Collen Lokan, Dresden Jensen
Region 6 Championships
01:38.47
4
Mountain View (Orem, UT)
Gauge Tobiasson, Canon Shumway, Tanner Harmon, Walter Christensen
Region VII Championship
01:38.93
5
Corner Canyon (Draper, UT)
Steele Smith, McKay Larsen, Karson Spencer, Ryan McNeill
Region 4 Championships
01:39.76
6
Brighton (Salt Lake City, UT)
Gavin Aina, Peter Grinsell, Bruce Kim, Alexander Nelson
Region 6 Championships
01:39.84
7
Snow Canyon (St. George, UT)
Daxton Green, Max Barnett, Kai Christensen, Grant Gibbs
01:40.08
8
Skyline (Salt Lake City, UT)
Athan Skedros, Nicholas Skamnes, Daschiel Springmeyer, Noah Williams
Region 6 Championships
01:40.11
9
Jordan (Sandy, UT)
Josue Quispe, Trent Oldham, Isaac Brockbank, Robs Barton
Region III Championships
01:40.38
10
Wasatch (Heber City, UT)
Morgan Simis, Jayden Hicken, Rhys Staples, Alexander Shumilov
Region VIII Championships
01:40.65

200 Free Relay

Rank Name Time
1
Olympus (Salt Lake City, UT)
Evan VanBrocklin, Jack Saber, Ethan Astle, Bridger Sink
Region 6 Championships
01:27.95
2
Pleasant Grove (UT)
Nate Andersen, Cayden Farris, Braden Fairbanks, Landry Hill
Region 4 Championships
01:29.37
3
Davis (Kaysville, UT)
Ben Landheim, Stephen Simmons, Luke Deller, Sam Carlson
Region 1 Championships 2021
01:29.65
4
Westlake (Saratoga Springs, UT)
Ethan Brown, Nicholas Anderson, Brandyn Blackwood, Cameron Barney
Region 4 Championships
01:29.81
5
Woods Cross (UT)
Abel Chomjak, Zachary White, Caden Neuenschwander, Reese Hunsaker
Region 5 Championships
01:29.88
6
Herriman (West Herriman, UT)
Jake Moes, Carson Andrews, Ethan Nelson, Joseph Goldhardt
Region III Championships
01:30.01
7
Springville (UT)
Ogden Riley, Isaac Vaughan, Sean Houser, Clark Warren
Region VIII Championships
01:30.38
8
Brighton (Salt Lake City, UT)
Bridger Nielson, Charlie Simmons, Peter Grinsell, Daniel Detjen
Region 6 Championships
01:30.39
9
Corner Canyon (Draper, UT)
McKay Larsen, Ryan McNeill, Jaxon Barlow, Steele Smith
Region 4 Championships
01:30.41
10
Skyline (Salt Lake City, UT)
Noah Williams, Jacob Diaz, Adam Sinclair, Lukas Keele
Region 6 Championships
01:30.45

400 Free Relay

Rank Name Time
1
Olympus (Salt Lake City, UT)
Ethan Astle, Matthew Quackenbush, Ian Conner, Evan VanBrocklin
Region 6 Championships
03:12.41
2
Brighton (Salt Lake City, UT)
Bruce Kim, Bridger Nielson, Alexander Nelson, Daniel Detjen
Region 6 Championships
03:13.21
3
Cottonwood (Salt Lake City, UT)
Dresden Jensen, Collen Lokan, Jacob Ricci, Aidan Salisbury
Region 6 Championships
03:17.79
4
Davis (Kaysville, UT)
Winston Mi, Luke Deller, Ben Landheim, Sam Carlson
Region 1 Championships 2021
03:18.02
5
Snow Canyon (St. George, UT)
Grant Gibbs, Tyler Foggin, Daxton Green, Max Barnett
Greg Fernley Invitational
03:18.70
6
Springville (UT)
Clark Warren, Isaac Vaughan, Kyler Jepperson, Austin Mertz
Region VIII Championships
03:19.36
7
Pleasant Grove (UT)
Nate Andersen, Braden Fairbanks, Nick Platt, Landry Hill
Region 4 Championships
03:19.57
8
Bingham (South Jordan, UT)
Nathan Rock, Caleb Mathews, Neil Bennet, Tanner Nelson
Region III Championships
03:20.31
9
Skyline (Salt Lake City, UT)
Adam Sinclair, Jacob Diaz, Athan Skedros, Lukas Keele
Region 6 Championships
03:20.45
10
Mountain View (Orem, UT)
Gauge Tobiasson, Canon Shumway, Walter Christensen, Tanner Harmon
Region VII Championship
03:21.80