Stats are input by coaches into MaxPreps. Coaches should input stats/upload meet results into MaxPreps.com.

50 Free

Rank Name Time
1 HELENA DJUNIC
Park City (UT)
00:24.09
2 Allyson Boynton
Woods Cross (UT)
Region 5 Championships
00:24.10
3 Trevi Ogilvie
Wasatch (Heber City, UT)
Region 8 Championships
00:24.37
4 SARA WALL
Park City (UT)
Region 8 Championships
00:24.41
5 Gracie Crandall
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship Prelims
00:24.50
6 Breeze Ohlson
Herriman (West Herriman, UT)
00:24.75
7 Anna Wekluk
Mountain Ridge (Herriman, UT)
Region VII Championship Prelims
00:24.81
8 Jamie Horne
Kearns (UT)
Region 2 Championships
00:24.94
9 Taya Riser
Timpanogos (Orem, UT)
Region VII Championship Prelims
00:24.96
10 Rachel Dalton
Skyline (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:25.17

100 Back

Rank Name Time
1 Madelyn Christensen
North Sanpete (Mt. Pleasant, UT)
S. Summit, Uintah, N. Sanete @ Union & Altamon
00:53.05
2 Allyson Boynton
Woods Cross (UT)
Region 5 Championships
00:57.37
3 HELENA DJUNIC
Park City (UT)
Region 8 Championships
00:57.43
4 Caitlin Romprey
Desert Hills (St. George, UT)
Region 9 Championships - girls
00:57.69
5 Annie Reichner
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship Prelims
00:58.71
6 Elliott Howe
Bountiful (UT)
00:58.83
7 Taylar Hooton
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:58.97
8 Kensely Messinger
Crimson Cliffs (Washington, UT)
Greg Fernely Invitational
00:59.79
9 Allie Hill
American Fork (UT)
Region 4 Championships
01:00.48
10 Anna Wekluk
Mountain Ridge (Herriman, UT)
01:01.22

100 Breast

Rank Name Time
1 Madeleine Moran
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:05.39
2 Lucy Johnson
Skyline (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:06.69
3 Audrey Weller
Maple Mountain (Spanish Fork, UT)
Region 8 Championships
01:07.19
4 Elle Decker
Viewmont (Bountiful, UT)
Region 5 Championships
01:07.71
5 Eideann Anderson
American Fork (UT)
Region 4 Championships
01:08.05
6 Jenna Gibbons
Sky View (Smithfield, UT)
Region 11 championship
01:08.05
7 Sarah Wilson
Lone Peak (Highland, UT)
Region 4 Championships
01:09.07
8 LAUREN GREENWELL
Park City (UT)
Region 8 Championships
01:09.39
9 Sadie Duke
Bountiful (UT)
Region 5 Championships
01:09.52
10 Annie Robinson
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship Prelims
01:09.72

100 Fly

Rank Name Time
1 Ellie Boyer
Springville (UT)
Region 8 Championships
00:58.26
2 Kylie Barber
Snow Canyon (St. George, UT)
Greg Fernely Invitational
00:58.53
3 Madeleine Moran
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:59.28
4 Anna Wekluk
Mountain Ridge (Herriman, UT)
Region VII Championship Prelims
00:59.48
5 Emily Harvey
Skyline (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:59.49
6 Hadley Begay
Grantsville (UT)
Region 13
00:59.86
7 Trevi Ogilvie
Wasatch (Heber City, UT)
Region 8 Championships
01:00.23
8 Alli Rich
Jordan (Sandy, UT)
Region III Championships
01:00.27
9 Sage Patterson
Bonneville (Washington Terrace, UT)
Region 5 Championships
01:00.30
10 Nohea Kamauu
Woods Cross (UT)
Davis District Championship 2020
01:00.55

100 Free

Rank Name Time
1 Sophia Binnix
Ogden (UT)
Fremont, Juan Diego, Summit Academy @ Ogden
00:41.77
2 Kate Huddleston
Crimson Cliffs (Washington, UT)
CanyonView, CrimsonCliffs, DesertHills, Hurricane, PineView
00:42.55
3 HELENA DJUNIC
Park City (UT)
Region 8 Championships
00:52.40
4 Colleen MacWilliams
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:52.78
5 Gracie Crandall
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship Prelims
00:53.16
6 Kylie Barber
Snow Canyon (St. George, UT)
Greg Fernely Invitational
00:53.45
7 Elizabeth Mayer
East (Salt Lake City, UT)
00:53.54
8 Hanna Sasivarevic
Brighton (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
00:53.56
9 Taya Riser
Timpanogos (Orem, UT)
Region VII Championship Prelims
00:53.88
10 Talia Thomas
American Fork (UT)
Region 4 Championships
00:54.19

200 Free

Rank Name Time
1 Sydney Wimmer
Lone Peak (Highland, UT)
01:54.30
2 Elizabeth Mayer
East (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:55.09
3 Hanna Sasivarevic
Brighton (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:55.58
4 Kaiya Lawson
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
01:56.14
5 Colleen MacWilliams
Olympus (Salt Lake City, UT)
01:56.22
6 Kylie Barber
Snow Canyon (St. George, UT)
Greg Fernely Invitational
01:57.13
7 Talia Thomas
American Fork (UT)
Region 4 Championships
01:58.18
8 Katelyn Andrist
Skyridge (Lehi, UT)
Region 4 Championships
01:58.19
9 Carly Eubanks
Ridgeline (Millville, UT)
Region 11 championship
01:59.07
10 Alli Rich
Jordan (Sandy, UT)
Region III Championships
02:00.29

500 Free

Rank Name Time
1 Colleen MacWilliams
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
05:02.38
2 Elizabeth Mayer
East (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
05:07.76
3 Katelyn Andrist
Skyridge (Lehi, UT)
Region 4 Championships
05:12.07
4 Kaiya Lawson
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
05:18.40
5 SARA WALL
Park City (UT)
05:24.48
6 Allie Hill
American Fork (UT)
05:25.62
7 Brianna Nevarez
Lone Peak (Highland, UT)
Region 4 Championships
05:25.89
8 Emersyn Brewer
Lone Peak (Highland, UT)
Region 4 Championships
05:26.84
9 Elle Decker
Viewmont (Bountiful, UT)
Region 5 Championships
05:27.24
10 Beca Bringard
Skyline (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
05:27.40

200 Medley

Rank Name Time
1 Liz Dunn
Snow Canyon (St. George, UT)
02:07.65
2 Colleen MacWilliams
Olympus (Salt Lake City, UT)
Region 6 Championships
02:07.69
3 Ellie Boyer
Springville (UT)
Region 8 Championships
02:11.15
4 Sierra Smith
Granger (West Valley City, UT)
Granger, SaintJoseph @ Ben Lomond
02:13.22
5 Audrey Weller
Maple Mountain (Spanish Fork, UT)
Region 8 Championships
02:13.28
6 Nohea Kamauu
Woods Cross (UT)
Region 5 Championships
02:13.52
7 Allie Hill
American Fork (UT)
Region 4 Championships
02:13.54
8 SARA WALL
Park City (UT)
02:14.18
9 Elliott Howe
Bountiful (UT)
Bountiful, AFHS Bingham WoodsCross
02:14.28
10 Annie Reichner
Timpview (Provo, UT)
Region VII Championship Prelims
02:15.47

200 Medley Relay

Rank Name Time
1
Olympus (Salt Lake City, UT)
Taylar Hooton, Madeleine Moran, Colleen MacWilliams, Daria Wozniak
Region 6 Championships
01:47.64
2
Park City (UT)
HELENA DJUNIC, SOFIA DJUNIC, SAVANNA FLYNN, SARA WALL
Region 8 Championships
01:51.51
3
Skyline (Salt Lake City, UT)
Claire Keller, Lucy Johnson, Emily Harvey, Rachel Dalton
Region 6 Championships
01:52.21
4
Timpview (Provo, UT)
Annie Reichner, Annie Robinson, Katelyn Teng, Gracie Crandall
Alta, Provo, Timpview
01:52.67
5
Mountain Ridge (Herriman, UT)
Gennovah Hansen, Chalisse Rich, Anna Wekluk, Shelby Hawes
Region VII Championship Prelims
01:53.55
6
Lone Peak (Highland, UT)
Kennedy Bennett, Sarah Wilson, Haylee Tiffany, Callie Anderson
Region 4 Championships
01:53.58
7
American Fork (UT)
Allie Hill, Eideann Anderson, Sadie Heyborne, Talia Thomas
Region 4 Championships
01:53.63
8
Maple Mountain (Spanish Fork, UT)
Natalia Ballard, Audrey Weller, Melody Cazier, Addington Bassett
Region 8 Championships
01:53.76
9
Wasatch (Heber City, UT)
Isabelle Moulton, Trevi Ogilvie, Jaeden Haynes, Madelyn Hinckley
Region 8 Championships
01:54.05
10
Snow Canyon (St. George, UT)
Cambria Callaway, Raegan Hopkins, Kylie Barber, Breanna Graves
Greg Fernely Invitational
01:54.12

200 Free Relay

Rank Name Time
1
Judge Memorial (Salt Lake City, UT)
Grace Sherman, Olivia Vandersteen, Emma Mejia, Lanee Farr
JM JDCHS SAHS
01:33.42
2
Lone Peak (Highland, UT)
Callie Anderson, Dylan Egbert, Kennedy Bennett, Sarah Wilson
Region 4 Championships
01:40.19
3
Mountain Crest (Hyrum, UT)
Abigail Nielsen, Hanna Evans, Kennedy Child, Emilee Leishman
01:40.53
4
Green Canyon (North Logan, UT)
Christina Zhang, Cora Checketts, Esther Keller, Hannah Gracey
01:40.79
5
Timpview (Provo, UT)
Maren Kelly, Ava Hansen, Gracie Crandall, Annie Robinson
Region VII Championship Prelims
01:41.65
6
Olympus (Salt Lake City, UT)
Alyssa Kotter, Taylor Etherington, Madeleine Moran, Kaiya Lawson
Region 6 Championships
01:42.30
7
Brighton (Salt Lake City, UT)
Tayler Tho, Hanna Sasivarevic, Brinley Warren, Audrey Bradley
Region 6 Championships
01:42.41
8
Mountain Ridge (Herriman, UT)
Gennovah Hansen, Chalisse Rich, Shelby Hawes, Anna Wekluk
Region VII Championship Prelims
01:42.88
9
Wasatch (Heber City, UT)
Trevi Ogilvie, Isabelle Moulton, Megan Harris, Lauren Snyder
Region 8 Championships
01:43.03
10
Skyline (Salt Lake City, UT)
Amanda Lucas, Katherine Barraco, Emily Harvey, Rachel Dalton
Region 6 Championships
01:43.46

400 Free Relay

Rank Name Time
1
Olympus (Salt Lake City, UT)
Colleen MacWilliams, Taylor Etherington, Taylar Hooton, Kaiya Lawson
Region 6 Championships
03:38.52
2
American Fork (UT)
Michelle Okelberry, Sadie Heyborne, Allie Hill, Talia Thomas
Region 4 Championships
03:42.92
3
Park City (UT)
Kathleen Evans, SARA WALL, Abigail Dietrichson, HELENA DJUNIC
Region 8 Championships
03:42.97
4
Brighton (Salt Lake City, UT)
Hanna Sasivarevic, Lucy Kokeny, Ainsley Warren, Audrey Bradley
Region 6 Championships
03:43.04
5
Snow Canyon (St. George, UT)
Kylie Barber, Cambria Callaway, Olivia Jenkins, Afton Page
Greg Fernely Invitational
03:44.02
6
Davis (Kaysville, UT)
Isabel Hammond, Hannah Shaw, Shallen Foote, Breanna Mertens
03:45.08
7
Lone Peak (Highland, UT)
Emersyn Brewer, Ava Clegg, Haylee Tiffany, Brianna Nevarez
Region 4 Championships
03:46.07
8
Timpview (Provo, UT)
Gracie Crandall, Maren Kelly, Sydney Phillips, Annie Reichner
Region VII Championship Prelims
03:46.32
9
Maple Mountain (Spanish Fork, UT)
Melody Cazier, Natalia Ballard, Addington Bassett, Audrey Weller
Region 8 Championships
03:46.60
10
Copper Hills (West Jordan, UT)
Hayley Bachman, Jersey Nielsen, Jade Updike, Katelyn Riddle
Region III Championships
03:47.85